Drivers Ed Spotlight — Jak wybrać najlepszą szkołę jazdy dla nastolatka

Jest sobotnie popołudnie, idealne popołudnie na załatwienie spraw i zrobienie wszystkich czasochłonnych zakupów, które odkładałeś przez ostatni tydzień. Potrzebujesz 1) kupić artykuły spożywcze, 2) zdobyć strój na ślub kuzynki Betty w przyszłym tygodniu, 3) pomóc przyszłemu absolwentowi szkoły średniej Johnny’emu w wyborze college’u i 4) zapisać 15-letnią Tinę na kurs nauki jazdy. To na pewno będzie pracowita sobota, lepiej do pracy!

Tak więc po 15 minutach najlepsza szkoła jazdy lublin siedzenia i sporządzeniu listy zakupów udajesz się na lokalny targ i spędzasz kolejne półtorej godziny na wybieraniu idealnego kantalupa, polędwicy i znajdowaniu najlepszej oferty na chleb. Teraz ruszaj do centrum handlowego, gdzie jesteś zdeterminowana, aby znaleźć idealny zestaw ubrań na wielkie wesele. Dwie godziny i cztery domy towarowe później jest już w torbie i wreszcie ruszasz w drogę. Wracasz do domu i patrzysz na listę rzeczy do zrobienia: znajdź studia dla Johnny’ego. „Cóż”, myślisz sobie, „to zajmie kilka dni, zanim się dowiem, po prostu zajmę się tym, kiedy będę miał kilka dni wolnych od pracy”. W końcu dochodzisz do końca swojej listy kontrolnej i odetchniesz z ulgą, wszystko, co musisz zrobić, to zapisać małą Tinę do szkoły jazdy. Otwierasz żółte strony, wybierasz siedem cyfr, a pięć minut później Tina zapisała się do szkoły jazdy wujka Billa i jesteś w połowie drogi do łóżka, żeby się zdrzemnąć.

Więc podsumujmy, dobrze? Spędziłeś półtorej godziny kupując jedzenie na następny tydzień, 2 godziny kupując ubrania, które będziesz nosić przez cały dzień, będziesz potrzebować kilku dni, aby wybrać college, do którego Johnny będzie uczęszczał przez cztery lata, i zajęło ci pięć minut, aby wybierz szkolenie dla kierowców dla swojej córki, z którego nie tylko będzie korzystała przez resztę życia, ale które, miejmy nadzieję, uratuje ją przed jednym z najbardziej śmiercionośnych zadań w życiu: prowadzeniem samochodu.

Czy wiesz, że według Narodowego Centrum Statystyk Zdrowia główną przyczyną śmierci nastolatków w wieku 15-19 lat są wypadki samochodowe (stanowią one prawie 40% wszystkich zgonów wśród nastolatków)? Nie jest tajemnicą, że nastoletni kierowcy mają wyższy wskaźnik poważnych i śmiertelnych wypadków niż inni kierowcy. Wiele z tych wypadków jest spowodowanych zwykłymi błędami lub niepełną znajomością przepisów ruchu drogowego. Biorąc pod uwagę te przejmujące statystyki, to cud, że rodzice nie traktują poważniej wyboru szkoły jazdy. Wiedza zdobyta w dobrej, wykwalifikowanej szkole jazdy zmniejsza ryzyko uczestniczenia w kosztownych, niebezpiecznych lub potencjalnie śmiertelnych kolizjach. Wybierając odpowiednią szkołę jazdy dla siebie lub swoich bliskich, należy wziąć pod uwagę kilka oczywistych i nieoczywistych kwestii.

Cena nie powinna być wyznacznikiem. Szkolenie kierowców to jedna z najważniejszych inwestycji, jakie kiedykolwiek poczynisz dla swojego nastolatka. Szukając szkoły jazdy, zazwyczaj istnieje odwrotna zależność między ceną a jakością. Chociaż najdroższa szkoła nie jest automatycznie najlepsza, istnieje powód, dla którego niektóre szkoły pobierają mniej niż inne. Niektóre szkoły jazdy idą na skróty, inwestując w tańsze, mniej bezpieczne pojazdy. Inni zatrudniają niewykwalifikowanych instruktorów, których znajdują na ulicy i mogą płacić minimalną pensję. Nie wspominając o tym, że większość niedrogich szkół uczy „z głowy” i nie poświęciła czasu ani pieniędzy na przygotowanie ustrukturyzowanego, kompleksowego programu nauczania. Jeśli znajdziesz szkołę, która Ci się podoba, ale cena jest nieco wyższa niż się spodziewałeś, dowiedz się, czy mają plan płatności. Wiele przyjaznych dla klienta szkół nauki jazdy nie tylko pomaga rozbijając koszty na przystępne płatności, ale także oferuje promocyjne rabaty, które pomagają obniżyć cenę.

Sprawdź, czy szkoła jazdy jest licencjonowana w twoim stanie. Gdyby Twoje dziecko wymagało operacji, na pewno nie zabrałbyś go do nielicencjonowanego chirurga. Nie popełnij tego samego błędu przy wyborze szkoły jazdy. Licencjonowane szkoły naprawdę muszą zdobyć swoje referencje, przestrzegając wielu stanowych praw i przepisów. Możesz sprawdzić status dowolnej licencjonowanej szkoły jazdy i zweryfikować, na jaki typ kursów jest ona zatwierdzona. Na przykład w Kalifornii DMV zapewnia bezpłatną usługę wyszukiwania szkół kierowców na swojej stronie internetowej. Jeśli szkoły nie ma na ich liście, szukaj dalej!

  1. Przejrzyj stronę internetową szkoły jazdy. Nie zawsze możesz ocenić książkę po okładce, ale możesz całkiem nieźle zorientować się, co jest w środku. To samo dotyczy szkół jazdy i ich stron internetowych, więc powinieneś poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć, co ich strona ma do zaoferowania. Czy strona jest profesjonalna? Czy to jest łatwe w obsłudze? A co z treścią – czy jest trafna, pomocna i dobrze zorganizowana? Czy witryna zawiera tylko minimalną ilość informacji, czy wykracza poza to, czego można się spodziewać? Czy dane kontaktowe są jasno określone i łatwe do znalezienia? Jeśli odpowiesz „nie” na którekolwiek z tych pytań