Jak korzystać z mediów społecznościowych, aby ulepszyć marketing promocyjny

Marketing promocyjny obejmuje każdą strategię marketingową, która generuje nowych potencjalnych klientów lub zachęca klienta do zakupu, dając mu coś za nic. Przykładem mogą być kupony 2 za 1, próbki produktów oraz konkursy z cennymi nagrodami, które każdy może wygrać.

visit https://lineart-reklama.pl

Ta forma marketingu może być potężnym narzędziem sprzedaży, ale nawet najbardziej kreatywne promocje mogą być mieszanką, jeśli chodzi o rzeczywiste, wymierne wyniki. I tu wkraczają media społecznościowe, które poszerzają zasięg promocji, wzbudzają zainteresowanie firmą i przynoszą realne efekty.

Rozpocznij kampanię promocyjną w mediach społecznościowych w taki sam sposób, w jaki należy rozpocząć każdą kampanię promocyjną. Mieć wymierny cel, niezależnie od tego, czy będzie to wygenerowanie nowej listy potencjalnych klientów, zbudowanie ogólnej bazy klientów, dotarcie do nowego regionu lub wprowadzenie nowego produktu do publicznej wiadomości. Po ustaleniu celu zdefiniuj grupę docelową i zdecyduj o rodzaju promocji na podstawie tego, co najbardziej przemawia do tej grupy demograficznej. Na przykład kupony okazały się najbardziej popularne wśród kobiet w wieku powyżej 35 lat. W przypadku wysokobudżetowych promocji, w których stawka jest duża, rozważ skorzystanie z usługi takiej jak Quantcast, aby pobrać dane demograficzne od ostatnich konwersji. Następnie skonfiguruj promocję, aby kierować ją do większej liczby klientów tego samego typu lub do odbiorców, do których wcześniej nie dotarli. Zaplanuj promocję tak, aby poprzedzała duże targi branżowe lub uruchomienie nowej funkcji strony internetowej firmy, aby uzyskać jeszcze większy wpływ.

Po ustaleniu rodzaju promocji i grupy docelowej, czas na jej promocję w mediach społecznościowych. Jeśli firma nie ma jeszcze fanpage’a na Facebooku, załóż go i dodaj do niego aplikację „Promocje”.

Ta aplikacja świetnie sprawdza się w przypadku kuponów, ale może być również używana do wielu rodzajów loterii i konkursów. Jeśli konkurs ma określony czas rozpoczęcia i zakończenia (który powinien być), dodaj go do zakładki wydarzenia na firmowym Facebooku. Zamieść również regulamin i informację o promocji na tablicy facebookowej strony. Pamiętaj, że posty z załączonymi obrazkami zawsze generują więcej udostępnień niż posty tekstowe. Chodzi o to, aby promocja pojawiła się w jak największej liczbie miejsc na Facebooku, a każda strona i zakładka ujawniały nowe informacje o firmie.

Twitter to kolejne narzędzie mediów społecznościowych, które może pomóc w marketingu promocyjnym. Platforma mikroblogowania Twitter sprawia, że idealnie nadaje się do tworzenia ogłoszeń promocyjnych. Najpierw poproś uczestników o śledzenie firmowej strony na Twitterze. Rozważ publikowanie wskazówek konkursowych, kodów promocyjnych lub innych cennych informacji o promocji tylko na Twitterze. To da ludziom większą motywację do śledzenia firmy zarówno na Twitterze, jak i na Facebooku.

Jedną z firm, która opanowała sztukę wykorzystywania mediów społecznościowych do marketingu promocyjnego, jest Raven, firma zajmująca się marketingiem internetowym, która specjalizuje się w narzędziach SEO. Przeprowadzili dwa udane promocyjne polowania na padlinożerców o nazwie RavenHunt, podczas których gracze zbierają wskazówki na stronie Raven na Facebooku i za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości na Twitterze (osoba musi być obserwującym, aby otrzymać DM), aby polować na ukryte litery na stronach internetowych Raven, blogach i odnośnikach witryny. Pod koniec tygodnia litery można rozszyfrować, tworząc tajną wiadomość. Pierwsza osoba, która wyśle Raven poprawną wiadomość, wygrywa nagrodę (zdobywca pierwszego miejsca w RavenHunt II otrzymał iPada). Ta promocja była sprytna, ponieważ nie tylko zyskała setki nowych obserwujących Raven na Facebooku i Twitterze, ale także nauczyła osobę o działalności ich firmy usług podczas gry.

 

Jeśli promocja ma wartościowe nagrody i ma dobry pomysł, ludzie będą zapraszać innych do udziału za pośrednictwem postów na Twitterze, udostępnień na Facebooku, Diggs i innych interakcji w mediach społecznościowych. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy promocja jest przekazywana innej osobie, firma, która ją stworzyła, otrzymuje bezpłatną reklamę. Jednym ze sposobów zachęcania do masowego udostępniania jest stworzenie przyjaznej dla Twittera frazy o promocji (mniej niż 140 znaków), którą ludzie mogą „retweetować” swoim obserwatorom. Na przykład za każdym razem, gdy ktoś znalazł wskazówkę podczas RavenHunt, kazano mu wysłać wiadomość typu „@RavenTools znalazłem wskazówkę, wyślij mi następną, chcę wygrać darmowego iPada!” Kiedy inni ludzie zobaczyli te wiadomości, z ciekawości odwiedzili stronę Raven na Twitterze i wielu z nich skończyło grając w tę grę i obserwując Raven.

Kiedyś potrzeba było tygodni, a nawet miesięcy, aby promocja zyskała na popularności, teraz dzięki narzędziom mediów społecznościowych, takim jak Facebook i Twitter, poważny szum można wygenerować w ciągu kilku godzin.

Jako ostatnia wskazówka, pamiętaj o umieszczeniu na stronie internetowej firmy pewnego rodzaju formularza „opt-in” w ramach promocji. Miej proste pudełko z pytaniem, czy firma mogłaby ich o tym poinformować