Rodeo na Facebooku – jak zebrać swój kanał informacyjny

Jeśli od jakiegoś czasu dodajesz znajomych i „Lubię” fanpage, może być coraz trudniej pozostać na szczycie swojego kanału informacyjnego. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy kanały informacyjne Twoich znajomych są tak pełne jak Twoje i czy w ogóle widzą Twoje posty?

Nikt nie może nadążyć za zajętym kanałem informacyjnym, jeśli nie jest zorganizowany. Dziel i podbijaj swój kanał za pomocą list. Po zgrupowaniu swojego kanału w łatwe do zarządzania fragmenty możesz szybko wybrać posty, które chcesz zobaczyć, kiedy chcesz je zobaczyć.

Listy inteligentne

Facebook automatycznie generuje „listy inteligentne”, a każda z nich ma swój własny cel i funkcje.

Rodzina — ta lista jest przeznaczona dla znajomych, z którymi jesteś spokrewniony. Gdy dodasz znajomego do swojej listy Rodziny, Facebook zapyta Cię, w jaki sposób jesteś spokrewniony, a następnie wyśle ​​wiadomość i poprosi o zweryfikowanie ich związku.

Bliscy znajomi — jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich wpisach znajomych i chcesz się upewnić, że wszystkie ich wpisy są wyświetlane w Twoim kanale wiadomości, dodaj ich do listy bliskich znajomych. Używam niestandardowej listy bliskich przyjaciół, zamiast tego nazywam „Dobrzy przyjaciele”. W ten sposób mogę szybko zobaczyć ich kanał, ale nie dostanę od nich powiadomienia o wszystkim.

Ograniczone — jeśli dodasz znajomych do listy oliwka brazil utwory z ograniczeniami, będą oni mogli zobaczyć tylko wpisy i informacje o profilu, które upublicznisz.

Znajomi — Znajomi z Twojej listy znajomych rzadko pojawiają się w Twoim kanale wiadomości. Możesz także wykluczyć te osoby, gdy coś publikujesz.

Szkoła – Facebook utworzy listę szkół, jeśli dodasz szkołę do swojego profilu. Automatycznie uwzględni Twoich znajomych, którzy uczęszczali do tej samej szkoły, jeśli dodali tę samą szkołę do swojego profilu, co Ty.

Miejscowość — inteligentna lista jest tworzona automatycznie na podstawie Twojego adresu w Twoim profilu. Facebook automatycznie uwzględni Twoich znajomych, którzy mieszkają w tym samym obszarze, co Ty. Możesz dostosować promień w milach od miasta, klikając listę na swojej stronie głównej, a następnie klikając link „mile” pod Twoją lokalizacją:

Miejsce pracy – Facebook automatycznie uwzględni Twoich znajomych, którzy pracują u tego samego pracodawcy, jeśli dodali tego samego pracodawcę do swojego profilu co Ty.

Listy niestandardowe

Możesz utworzyć nową listę, jeśli chcesz pogrupować znajomych według innych rzeczy, takich jak wspólne zainteresowania, kluby, do których każdy może należeć, a nawet według tego, do kogo chcesz wysłać kartki świąteczne. Aby utworzyć niestandardową listę, kliknij „Więcej” w menu Znajomi:

Prawdziwa moc list niestandardowych: znajomi mogą należeć do więcej niż jednej listy. Za każdym razem, gdy publikujesz, możesz wybrać listy, na których chcesz zobaczyć swoje posty. Listy niestandardowe to świetny sposób na uporządkowanie i oswojenie kanału informacyjnego!